Civciv. Civciv büyütme kafesi 50 tavuk civciv kapasiteli ana kucağı 2018-10-02

Civciv Rating: 9,1/10 686 reviews

Evde Civciv Bakımı

civciv

Civcivlerin hasta olması, ölmesi çocukların beslediği civcivlerde çok sık görülen bir şeydir. Irk Seçimi Organik Tavuk ve Doğal Tavuk yetiştiriçiliğinde ırk seçimi önemli bir unsur dur. Hijjenik olmayan ortamlarda yapılan civciv üretimi toplu civciv ölümlerine neden olabilir. Piyasada fabrikasyon olarak satılan kimyasal içerikli yumurta yemleri ile de yüksek verim alabilirsiniz fakat malum ürettiğiniz yumurtayı doğal demek pek uygun oluşmayacaktır o zaman,ayrıcada fabrikasyon yemden dolayı gerçek köy yumurtası lezzetini yumurtadan alma şansı olmaz…Ayrıca da fabrikasyon yemler kapalı kümes şartlarındaki tavuk enerjisine göre hesaplanmış yemlerdir, buda sizin gezen enerji yakan tavuklarınız için uygun değildir,çok daha fazla yem sarfiyatı olabilmektedir. Önerebileceğimiz ırklar avantaj sırasına göre şöyle dir. Beslenmeleri ya da bulundukları ortam nedeniyle çok kolay hastalanabildikleri için bu türün sağlığa uygun ortamda yetiştirilmesinin önemli olduğu bilinmektedir. Toptan civciv ırkları hakkında detaylı bilgi için lütfen inceleyiniz.

Next

Broiler Civciv

civciv

Broiler etlik tavuğu, oldukça hızlı gelişmeleriyle bilinmektedir. Kümes içersinde yeterli miktarda aydınlatma için elektirik tesisatı olmalı dır. Geniş bahçe imkânınız yoksa civciv almamanızı ve tavuk besleme merakınızı ertelemenizi önemle ve ısrarla tavsiye ederim. Bu kümeslerin tamamen kapalı olanlarında aydınlatma ve havalandırma mekanik olarak yapılır. Ve tek 1 civciv var. Koku daha kolay dağılır ve havalandırma daha kolay olur. Civcivler büyüdükten sonra diğer sürüye katılana dek Civciv büyütme kafesinde belirli sıcaklıkta korunmalı gerekiyor.


Next

CİVCİV

civciv

Kuluçka makinesi sonrasında civcivleri büyütmek için yaklaşık 15-20 gün sıcak bir ortamda yaşam alanı sağlamak gerekmektedir, yani bir tavuğun yaptığı göre biz bu Civciv büyütme kafesi ile sağlamaktayız. İki parti arasında boş kalan sürede 7 ila 14 gün arasında olmalıdır. Web Sitemizde gördüğünüz kapasiteler tavuk yumurtası üzerinden verilmiştir. Not : Tüm Kuluçka Makinalarımız Kaz kuluçka, Bıldırcın kuluçka, Tavuk kuluçka, Kekelik kuluçka, Hindi Kuluçka, ve diğer tüm kümes hayvanları için kullanılmaktadır. Civciv yemini bolca bütün zemine yayın.

Next

Evde Civciv Bakımı

civciv

Akvaryum cam kutusu da olabilir. Sıcaklık çok önemlidir Kutunun üstüne cam bir levha konur. Öldü sanılarak sokağa ya da çöpe atılan civcivlerin kızgın güneş altında güneşin ısıtmasıyla dirilip ortada dolaşmaya başladıkları sık görülen olaylardandır. Tavuklarda doğru miktarda yem verilmesi. Salma Tavukçuluk yapacak kişiler kapalı kümesten araziye yemlikten suluklara ve beslenecek olan tavuk ırkından verilecek yem e kadar tüm detaylara dikkat etmelidir.


Next

FİYATLAR

civciv

Seviye yükseldikçe daha çok tavuk gelecek ve silahınızı geliştirebileceksiniz. Kapalı kümesinizin sağlıklı mikrop ve kir barındırmayan malzemeden olması gereklidir. Bahçeli büyük alanlarda civciv yetiştirebilmek oldukça kolaydır. Her şeyden önce sıcak bir bir kutu gerekiyor. Civcivler bahçede balkonda serbest yetiştirilir mi? Kuluçka Makinası içi çıkımdan sonra su ve ya farklı bir temizleme yöntemi le temizlenebilir. Yarka ve civciv fiyatları sezon, mevsim, tüketim, ve üretim şartlarına göre kısacası arz talep oluşumuna göre farklılık gösterir.

Next

Zayi Olan Mallar

civciv

Aynı anda farklı türlerin kuluçkalarını gerçekleştirmek için elverişli makinelerdir. Buna göre civciv almanın en uygun zamanı mayıs başıdır. Gelişimini tamamlamadığı için olabilir mi? Kapalı kümesinizin kışın çok soğuk yazın ise çok sıçak tutmayan bir yapı malzemesinden yapmalısınız, Kümesinizi havalandırmak için yeterli şekilde pencere hatta havalandırma fan ı taktırmanızda fayda oluçaktır. Pleymut Pleymut Tavuk halk arasında da çilli diye de bilinen bir ırk tır, lar çok güzel bir bahçe tavuğudur, Yumurta verimleri ideal dir pleymutlar diğer ırklara göre biraz daha et verimleri yüksek ırklardır. Kümesinize belli ölçülerde ve adetlerde tüneklikler yapılmalı dır. Kümes yapımına en uygun yerler, çukur olmayan ve hafif eğimi bulunan yerlerdir.


Next

Hedef Garantili Kuluçka Makinesi

civciv

Bu durum sonucunda büyüme ve sağlıklı gelişmeleri sağlanır. İstenildiği takdir de izalasyonlu çadır kümes veya prefabrik sandaviç panel kümes olarak anahtar teslim çiftlikler yapılır. Günlük Civciv fiyatları hakkında dataylı bilgi almak için sayfada bulunan form üzerinden veya direkt olarak telefon numaramızdan bizimle ücretsiz geçebilirsiniz. Civciv yemi, civciv üretimi için önemlidir. Hatalı aşılamalar yada yeterli sıcaklıkta üretilmeyen civcivler ticaretinizi yada üretim sırasındaki umutlarınızı yok edebilir. Kümesler temizlenip dezenfekte edildikten ve bir süre boş bırakıldıktan sonra yeni bir parti civciv konur ve bu işlem böylece sürdürülür. Kutuda 20 veya 40 watt ampul yakılır.

Next

Civciv büyütme kafesi 50 tavuk civciv kapasiteli ana kucağı

civciv

Paranızı, zamanınızı ve emeginizi çöpe atmamak adına profesyonel civciv satışı yapan biz Genç Tavukçuluk olarak dürüstlük ve güvenilirlik doğrultusunda toptan civciv fiyatlarımızı sizlerle paylaştık. Örneğin 54 tavuk yumurtası alan bir viyolümüz 121 bıldırcın yumurtası veya 17 kaz yumurtası olarak işlev görür. Civciv yemi bulamadıysanız İlk 10 gün buyunca sadece haşlanmış yumurta verin. Aşağıdaki Durumlarda Daranti Dışı İşlem Yapılır. Yoksa sizden binbir çeşit bakteriler civcivlere geçer ve civcivleriniz hasta olup ölür.

Next

CİVCİV

civciv

Eğer 36C derece ısı sağlarsanız dirilip herkesi şaşırtırlar. Evde civciv besliyorsanız ve yetiştirme amacınız farklıysa civcivinizi ona göre beslemelisiniz. Hobi Kuluçka Makinesi Kapsite Aralığı Ask Makina Tarafından üretilen hobi kuluçka makinesi serileri 80 — 100 — 200 — 250 — 300 ile 500 yumurta kapasitesi aralığındaki makinelerdir. Doğal Tavuk Etlik yetiştiriçileri için doğru ırk açık besiye uyugun araziyi aktif kullanabilen ve hızlı et tutan bir ırk olmalı…Bu özeliklere göre seçeçeğiniz ırk bir kaç seçenek tir. İlk 20 günü atlattıklarında gece lambayı söndürebilirsiniz. Organik Yumurta Üretimi Sertifikalı Nasıl Yapılır. Civciv yemi bulamazsanız bunlardan karışımlar yaparak verin.

Next